Szczegóły techniczne 24 cale - Profesjonalnie dla przemyslu i zieleni

zieleń +48 (32) 355 00 45, kom. +48 608 200 204,
pompy uszczelnienia +48 (32) 355 00 46,
kom. +48 792 939 451, e-mail: biuro@antom.pl
Przejdź do treści

Oferta

Lapownice 24 calowe

Do docierania pierścieni uszczelnień mechanicznych z węgla, węglika krzemu, weglika wolframu i innych materiałów

Szczegóły techniczne


Funkcje standardowe:
 
To urządzenie jest wyposażone w następujące standardowe funkcje:

   1. Rama, szafka i blat z teksturowaną powłoką proszkową dla zwiększenia trwałości i lepszego wyglądu.
   Rama jest wykonana z rur stalowych strukturalnych zapewniających wytrzymałość i stabilność.
 
    2. 24-calowy, ząbkowany stół do docierania, wykonany z żeliwa o specjalnej formule aby zapewnić dużą żywotność.
    Na tej maszynie można obrabiać elementy o wielkości do 241mm (9,5 ” średnica zewnętrzna).
   Materiały, które można przetwarzać, obejmują węgiel, ceramikę, stal standardową i nierdzewną, węglik krzemu i węglik wolframu.

 
   3.  3 KM Silnik (wyprodukowany w USA przez Baldor).

 
   4. System napędu pasowego „B” o dużej wytrzymałości.

 
  5. Skrzynia biegów Heavy Duty (wyprodukowana w USA przez Baldor - Dodge) ze specyfikacjami, które przekraczają wymagania dla całkowitej wagi stołu. Znamionowe             
    obciążenie wzdłużne osiowe jest wyższe niż wymagane dla zwiększenia żywotności, a przekładnia jest nasmarowana na cały okres eksploatacji i nie wymaga konserwacji.

 
  6. Sterownik silnika napędowego o zmiennej prędkości do stopniowego uruchamiania / zatrzymywania     i regulowanych prędkości roboczych.
    Pozwala na optymalne prędkości pracy dla różnych materiałów, a łagodny start / stop pomaga zapobiegać uszkodzeniom obrabianych części.

 
  7. Licznik czasu pracy (licznik godzin) do efektywnego planowania konserwacji

 
  8. Licznik czasu procesu do sterowania długością operacji docierania

 
  9. Regulowany system dozowania zawiesiny ściernej typu kroplowego

 
10. Wszystkie komponenty elektryczne i szafki posiadają aprobatę UL

 
 11. Okres 12 miesiecy gwarancji na wszystkie części


Akcesoria i zestawy narzędzi:

1. 610mm (24 " stalowa prosta krawędź do sprawdzania płaskości stołu)

 
2. 3 dyski nośne robocze

 
3. Zestaw kluczy imbusowych

 
4. 3 pierścienie kondycjonujące (żeliwo ząbkowane)

 
5. 3 podkładki z gąbki

 
6. 3 płyty dociskowe 9,5 kg (21 funtów każda)
Silnik o moc 3 koni mechanicznych i wzmocniona skrzynia biegów są produkowane w USA przez firmę Baldor. Stosowanie tylko produktów Baldor w układzie napędowym tworzy synergię, która jest bardzo silna i wydajna w porównaniu z wykorzystaniem komponentów różnych producentów. Przekładnia ma wyższą wartość obciążenia osiowego wzdłużnego niż przekładnie używane przez inne firmy docierające. Skrzynia biegów jest jedynym podporą, jaką mają stoły napędowe i docierające, a całkowita waga obu stołów jest wyśrodkowana bezpośrednio nad wałem skrzyni biegów. Zdolność przekładni do zapewnienia większego wsparcia niż minimalne wymagane ma kluczowe znaczenie dla wydłużenia żywotności maszyny.

Standardową funkcją maszyny BestLap jest napęd o zmiennej prędkości. Inne marki mają to za dodatkową opłatą, a przy wielu markach jest to nawet niedostępne. Bez napędu o zmiennej prędkości, po uruchomieniu maszyny, stół zaczyna się natychmiast obracać z pełną prędkością. Ten „wstrząsowy” start może spowodować, że obrabiane części uderzają o siebie, co może łatwo wyszczerbić / zarysować krawędzie części, powodując ich bezużyteczność. Nawet jeśli części są umieszczone w „pierścieniu roboczym” i nie mogą się ze sobą stykać podczas procesu docierania, naprężenia generowane przez „twardy start” mogą wystarczyć do uszkodzenia powierzchni czołowych części.Podstawa ramy maszyny BestLap jest wykonana ze stalowych rur konstrukcyjnych zapewniających wytrzymałość i stabilność. Cała rama, szafka i blat są malowane proszkowo specjalnym preparatem, materiałem, który jest odporny na zarysowania i trwalszy niż standardowe dostępne na rynku powłoki. Innym miejscem, w którym używany jest specjalnie opracowany materiał, jest 24-calowy ząbkowany stół do docierania. Jest to specjalne żeliwo, które zapewnia długą żywotność i doskonałe możliwości przetwarzania.
Wszystkie maszyny muszą być odpowiednio konserwowane, w przeciwnym razie utracą zdolność robienia tego, do czego zostały kupione. Podczas gdy sama maszyna BestLap nie wymaga ogólnej konserwacji układu napędowego lub elementów elektrycznych, stół docierający należy od czasu do czasu sprawdzać pod kątem płaskości i potwierdzić, że działa prawidłowo. Miernik czasu pracy to jeden ze sposobów na śledzenie, kiedy należy to zrobić i jest dostarczany jako funkcja standardowa.

Możliwość ustawienia określonego czasu przetwarzania w zadaniu ma kluczowe znaczenie dla uzyskania pożądanego rezultatu, a docieraczka BestLap zapewnia w standardzie licznik czasu przetwarzania. Czas przetwarzania różnych elementów będzie się znacznie różnić w zależności od materiału, z którego są wykonane, oraz ilości materiału, który należy usunąć. Operator maszyny bardzo szybko nauczy się czasu przetwarzania wymaganego do jego potrzeb, a czasomierz można ustawić tak, aby był to czas zakończenia, a urządzenie automatycznie przestanie działać. Daje to operatorowi elastyczność wykonywania innych czynności zamiast ciągłego monitorowania procesu docierania.

Ścierniwo stosowane w tej maszynie jest dozowane za pomocą regulowanego systemu dozowania kroplowego.
System ten jest używany na całym świecie przez prawie wszystkich producentów docieraczek lapownic, ponieważ jest to wydajny, prosty i niedrogi system.

BestLapL sprawia, że ​​komponenty systemu wykorzystują stal nierdzewną przez długi czas. Zaprojektowali swój system w taki sposób, że gdy maszyna nie jest używana, ścierniwo jest uwalniane i spływa z powrotem do zbiornika na ścierniwo, zapobiegając jego zestalania się w przewodzie doprowadzającym i blokując przepływ.

Wszystkie komponenty elektryczne i szafy posiadają aprobatę UL, aby zapewnić niezawodne i bezpieczne działanie instalacji elektrycznej, a w momencie składania zamówienia potwierdzenie zostanie dokonane na wymaganym urządzeniu z zasilaniem 3-fazowowym dla Twojego obiektu.

Istnieje również roczna gwarancja na wszystkie komponenty, które uległy awarii z powodu wady materiałowej lub produkcyjnej.

Wraz ze stołem znajdują się wszystkie elementy potrzebne do rozpoczęcia docierania części z wyjątkiem materiału ściernego. Istnieją 3 zestawy pierścieni uszczelniających, płytek dociskowych i tarcz roboczych. Dostarczany jest zestaw narzędzi do regulacji stołu oraz 24-calowa prosta krawędź do potwierdzania płaskości stołu.
Standardowe narzędzia:
-1 szt. płyty lapujacej z gatunkowego żeliwa o średnicy około 610mm.

- możliwośc innych płyt lapujących: płyta miedziana, płyta kompozytowa, płyta ceramiczna.
- 3 szt. kół kondycjonujących o budowie zewnetrznej kombi o średnicy  241mm i wysokości 70 mm, w połowie gładki i w połowie przystosowany do zmiany kierunku..
- 3 szt. obciążników + 3 szt. filcowych podkładek + 3 szt. nośników Hylam.
- 1 zestaw sztywnej obudowy wrzeciona + precyzyjne wrzeciono z zestawem wrzecion o dużej nośności smarowane na cały okres pracy urządzenia.

Opcjonalne wyposażenie dodatkowe
-Pneumatyczny system unoszenia do podnoszenia obciążników
-Inne opcje płyt docierających: płyta miedziana, płyta kompozytowa, ​​płyta
ceramiczna.

Uwaga:
Standardowa maszyna jest wyposażona w płytę dociskową z żeliwa i nie zawiera pneumatycznego systemu podnoszącego. Zadzwoń do Biura Obsługi Klienta w celu otrzymania oferty na różne opcji płyt i pneumatycznego systemu podnoszenia.

Waga i wymiary:

Masa brutto – około 686kg                                                                     Wymiary – długość 112 x szerokość 112 x wysokość 107cm  wymiary przybliżone
Lapownica 24 cale

Zainteresowany zakupem czy konsultacją

asi inżynierowie sprzedaży sa do Państwa dyspozycji zarówno online jak i mobilnie. Chętnie Państwa odwiedzą aby poznać szczegóły aplikacji.  Zapraszamy do kontaktu.

Lapownice 24 calowe

Wydajna dozieraczka lapownica dla warsztatów, które wykonują prace związane z regeneracja pierscieni uszczelnień w wiekszym zakresie.
Lapownica 24 cale w pracy
NIP: 627-000-74-17,
Regon: 350000598
Kontakt z działem
ANTOM DLA PRZEMYSŁU
tel +48 32 355-00-46
tel. +48 792-939-451
Kontakt z działem
ANTOM DLA ZIELENI
tel.+48 608-200-204,
tel +48 32 355-00-45
Wszelkie prawa zastrzeżone Antom 2023
Wróć do spisu treści