Laser do czyszczenia rdzy - Profesjonalnie dla przemyslu i zieleni

zieleń +48 (32) 355 00 45, kom. +48 608 200 204,
pompy uszczelnienia +48 (32) 355 00 46,
kom. +48 792 939 451, e-mail: biuro@antom.pl
Przejdź do treści
Przemysł > Laserowe czyszczenie
Laser do czyszczenia rdzy
Laser do czyszczenia rdzy to nowoczesne urządzenie wykorzystujące technologię laserową do usuwania rdzy i innych zanieczyszczeń z różnych powierzchni, w tym miejsc trudnodostępnych dla tradycyjnych metod czyszczenia. Proces czyszczenia laserowego charakteryzuje się wysoką precyzją i efektywnością, a także wszechstronnością. Laser do usuwania rdzy może być stosowany do czyszczenia różnych typów materiałów, a fakt iż metoda nie wymaga bezpośredniego kontaktu z czyszczoną powierzchnią minimalizuje ryzyko ewentualnych uszkodzeń powierzchni i pozwala na zastosowanie urządzenia w przypadku delikatnych lub precyzyjnych komponentów.
Jak działa laser do usuwania rdzy?
Laser do czyszczenia rdzy działa na zasadzie selektywnego usuwania zanieczyszczeń z powierzchni różnych materiałów. Proces ten wykorzystuje intensywną wiązkę światła laserowego, która skupia się na bardzo małym obszarze. Laser do usuwania rdzy generuje wiązkę światła o bardzo wysokiej mocy. Długość fali lasera jest zazwyczaj dobierana tak, aby była optymalna do absorpcji przez rdzę, ale nie przez materiał pod nią. W wyniku nagłego i intensywnego nagrzewania, rdza ulega odparowaniu lub sublimacji pozostawiając powierzchnię materiału czystą. Dodatkowym atutem technologii laserowej jest możliwość precyzyjnego kontrolowania, co pozwala na dokładne czyszczenie określonych obszarów bez wpływu na resztę czyszczonej powierzchni.
Laser do czyszczenia rdzy: Czyszczenie bezdotykowe i czystość procesu
Bezdotykowy charakter czyszczenia laserem, jak również czystość procesu są kluczowymi zaletami laserowego czyszczenia rdzy, które wyróżniają tę metodę spośród innych technik czyszczenia. W przeciwieństwie do tradycyjnych metod, takich jak szlifowanie, piaskowanie czy użycie drucianych szczotek, laserowe czyszczenie rdzy nie wymaga fizycznego kontaktu z czyszczoną powierzchnią, co eliminuje ryzyko mechanicznego uszkodzenia materiału. Ponadto laserowe czyszczenie nie wymaga użycia żadnych chemikaliów, roztworów czyszczących czy rozpuszczalników, co stanowi znaczącą zaletę zarówno w kontekście ochrony środowiska, jak i bezpieczeństwa pracowników.
Laser do czyszczenia rdzy w naszej ofercie
Laserowe czyszczenie rdzy jest wysoce efektywne, szybkie i ekologiczne, a także pozwala na zachowanie integralności czyszczonego materiału. Znajduje zastosowanie w wielu branżach, od konserwacji zabytków po przemysł lotniczy i motoryzacyjny. Klientów zainteresowanych skutecznym czyszczeniem powierzchni zachęcamy do szczegółowego zapoznania się z naszą ofertą, a w razie pytań lub wątpliwości do kontaktu.
NIP: 627-000-74-17,
Regon: 350000598
Kontakt z działem
ANTOM DLA PRZEMYSŁU
tel +48 32 355-00-46
tel. +48 792-939-451
Kontakt z działem
ANTOM DLA ZIELENI
tel.+48 608-200-204,
tel +48 32 355-00-45
Wszelkie prawa zastrzeżone Antom 2023
Wróć do spisu treści